arianps

وزش هوای سرد بیرون در پشت جعبه دستکش – فورد اکسپلورر یا جیپ گرند چروکی

تغییر فصل گاهی اوقات مشکلات یک وسیله نقلیه را آشکار می کند که در غیر این صورت مورد توجه قرار نمی گیرد. اگر یک جیپ گرند چروکی یا یک فورد اکسپلورر دارید که دارای نشت هوای بیرونی در پشت جعبه دستکش است، ممکن است درب هوای تازه شکسته شده باشد (AKA Recirculate Door یا Max Door). درب هوای تازه برای گردش مجدد هوا در محفظه سرنشین یا اجازه ورود هوای تازه به سیستم HVAC (تهویه گرمایش و تهویه مطبوع) استفاده می شود. با کمال تعجب، اکسپلورر و گرند چروکی یک نقص مشترک در سیستم گرمایش و AC دارند. درب های هوای تازه پلاستیک ضعیفی هستند که بارها تحت فشار محرک کنترل می توانند بشکنند. وقتی بیرون هوا سرد است این مشکل خود را بسیار آشکار می کند. در آب و هوای گرمتر در تابستان، شکستن درب هوای تازه کارایی تهویه مطبوع را به شدت کاهش می دهد.

مطلب پیشنهادی  چشم انداز شغلی جالب برای تمرین کنندگان Revit

در حال بررسی آن با استفاده از درب هوای تازه و گوش دادن به افزایش جریان هوا آسان است. هنگامی که تنظیم کنترل آب و هوا به حداکثر می رسد، صدای وزش هوا از طریق دریچه ها باید بلندتر باشد زیرا درب هوای تازه هوای بیرون را مسدود می کند و هوای داخل را مجبور به چرخش مجدد می کند. اگر صدا بلندتر نیست، می‌توانید درب جعبه دستکش را باز کنید و هنگام تغییر تنظیمات از حالت عادی به حداکثر، به عملکرد درب نگاه کنید. اگر درب به وضوح حرکت نمی کند، احتمالا شکسته است. گاهی اوقات درب حتی می‌تواند به پایین قاب، درست بالای دمنده، بیفتد. ممکن است در معرض دید نباشد، گاهی اوقات می توانید انگشتان خود را از داخل رنده پلاستیکی بچسبانید و احساس کنید که در زیر آن شل شده است.

مطلب پیشنهادی  سه نوع کندانسور HVAC

جایگزینی از درب این نیست که خودتان آن را انجام دهید. داشبورد باید بیرون زده شود و قاب تهویه مطبوع روی گرند چروکی برداشته شود. در فورد اکسپلورر کار را می توان بدون برداشتن کیس انجام داد، اما مونتاژ باید تعویض شود. بدیهی است که اگر کیس نیاز به برداشتن داشته باشد، مبرد باید بازیابی شود، که به یک دستگاه ac نیاز دارد. بنابراین، اگر از نظر مکانیکی تمایل دارید، چیزی که ممکن است در خانه انجام شود ممکن است Explorer باشد، البته این بستگی به توانایی مکانیکی شما دارد. حتی اگر قرار نیست خودتان این کار را انجام دهید، می‌توانید از این اطلاعات برای توضیح دادن مشکل به تعمیرگاه استفاده کنید. با ارائه اطلاعات بیشتر برای هدایت تکنسین به ناحیه مشکل، زمان تشخیص را می توان کاهش داد.

مطلب پیشنهادی  چگونه بفهمیم تهویه مطبوع شما به طور موثر کار می کند؟

Source by Dennis Bandy

The post وزش هوای سرد بیرون در پشت جعبه دستکش – فورد اکسپلورر یا جیپ گرند چروکی appeared first on آرین پادرا صنعت.

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *