arianps

نحوه تمیز کردن کولر گازی اسپلیت

تمیز کردن کولر گازی اسپلیت با توجه به میزان نیروی کار ممکن است کار سختی باشد. برای کسانی که شخص دیگری دارند این کار را برای آنها انجام دهند. کمترین مشکل وجود دارد اما برای پس انداز هایی که ترجیح می دهند این کارها را خودشان انجام دهند، فرآیند تمیز کردن و سپس پایان دادن به کار پس از آن بسیار سخت می شود. در اینجا چند نکته ساده وجود دارد که این کار را آسان تر می کند.

برق را خاموش و از برق جدا کنید:
اولین کاری که باید هنگام تکیه دادن به کولر گازی انجام دهید این است که دستگاه را خاموش کرده و سپس آن را از برق بکشید. بسیاری از مردم پس از خاموش شدن دستگاه، آن را بی ارزش می دانند. آنها از این واقعیت غافل هستند که واحدها ممکن است به دلیل نفوذ آب به سیم‌های برق دچار شکستگی شوند، زیرا برق به طور کامل وجود ندارد، حتی اگر واحد خاموش باشد و از برق جدا نشده باشد. گرفتن برق گرفتگی نیز نمی تواند دور از ذهن باشد.

مطلب پیشنهادی  انواع مختلف سیستم های HVAC برای ساختمان های تجاری

بدون هدف قرار دادن بازتابنده های هوا، هوا را باد کنید:
توصیه می شود دستگاه را تا زمانی که تنها راه خروج نیست خیس نکنید. اگر فردی فقط برای تمیز کردن منظم کولر گازی اسپلیت درد می کشد، ممکن است نیازی به شستن آن با آب و مواد شوینده نداشته باشد. دمنده هوا در زمان کمتری کار جهنمی انجام می دهد، اما باید مطمئن بود که فشار هوا به بازتابنده های هوای دستگاه نمی رسد. با سرعت بالا؛ هوای خروجی از دمنده نیز ممکن است به آنها آسیب برساند و ممکن است نتوانند هوای خنک را به درستی پخش کنند.

مطلب پیشنهادی  تهویه مطبوع فریون به زودی متعلق به گذشته خواهد بود

از آب خنک استفاده کنید:
آب داغ برای صفحات فلزی نزدیک به هم خطرناک است زیرا ممکن است در اثر آن منبسط شوند. استفاده از آب خنک در هنگام شستن کولر و استفاده از تکه های پارچه زیاد توصیه می شود. مواد شوینده کولر گازی زیادی در بازار موجود است و برای جلوگیری از سوختن پلاستیک و لاستیک داخل آن، می توان یکی از مواد اسیدی کمتر را انتخاب کرد.

واحد را در مکانی قابل تخلیه قرار دهید:
گاراژها، ایوان‌ها و حیاط‌ها مکان‌های خوبی برای تمیز کردن یا شستن کولرهای گازی اسپلیت هستند، زیرا عمدتاً ترتیباتی برای تخلیه آب دارند. به این ترتیب پاک کننده می تواند به سادگی آب را در زهکش پاک کند نه اینکه مجبور شود آن را خشک کند یا در نهایت با جارو پنبه ای پاک کند.

مطلب پیشنهادی  تهویه مطبوع سالم برابر با کیفیت هوای داخلی سالم است

سیم ها را با مواد ضد آب بپوشانید:
همیشه بهتر است سیم های برق کولر گازی را با مواد ضد آب بپوشانید. اگر این کار را انجام ندهید، احتمال خیس شدن سیم ها وجود دارد و این می تواند منجر به اتصال کوتاه شود و ممکن است کل دستگاه سوخته شود.

با در نظر گرفتن این نکات ساده، می توان انتظار داشت که هنگام تمیز کردن خود کولر گازی اسپلیت، راحتی زیادی داشته باشید.

Source by Gautam Singh Negi

The post نحوه تمیز کردن کولر گازی اسپلیت appeared first on آرین پادرا صنعت.

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *